Nazwa szkoły

Tu jesteśmy

zlotuptaka

Informacje

IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Olsztynie należy do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Olsztynie.

W naszej szkole:

• Przygotowujemy uczniów do zdawania egzaminu maturalnego z wybranych przez nich przedmiotów na poziomie rozszerzonym tak aby umożliwić im dalsze kształcenie na wybranym kierunku studiów.
  • Wygrywamy olimpiady przedmiotowe na szczeblu okręgowym i centralnym, zawody sportowe i strzeleckie.
    Nasi absolwenci bez problemów zostają przyjęci na wybrane kierunki studiów.
  • Dajemy uczniom możliwość rozwoju swoich talentów, jednocześnie staramy się zapewnić im w naszych murach poczucie bezpieczeństwa.
  • U nas uczy się zdolna, kulturalna młodzież. Kształcą ją wybitni nauczyciele – 80% nauczycieli to nauczyciele dyplomowani, 90% nauczycieli przygotowujących uczniów do egzaminów maturalnych posiada kwalifikacje egzaminatora. Jeżeli chcesz znaleźć się w takim gronie - SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
  • W naszym liceum uczniowie mogą wybrać klasę o rozszerzonym zakresie nauczania przedmiotów:
    • matematyka, fizyka i astronomia, informatyka
    • geografia, matematyka, język angielski
    • biologia, chemia, fizyka
    • język polski, historia, wiedza o społeczeństwie

Języki obce:

• angielski
  • niemiecki
  • francuski
  • rosyjski
  • W grupach według stopnia zaawansowania.

Prowadzimy w formie zajęć nadobowiązkowych przedmiot: Ekonomia stosowana (młodzież prowadzi własne przedsiębiorstwo, w ramach którego współpracuje z grupą młodzieży szwedzkiej).

W ramach rozwijania zainteresowań humanistycznych, nasza młodzież uczestniczy w programie:

EDUKACJI FILMOWEJ - zajęcia prowadzone są przez pracowników Filmoteki Narodowej w Warszawie, a odbywają sie w Centrum Edukacji i Incjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

EDUKACJI TEATRALNEJ - zajęcia odbywają się przy współpracy z Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie.

Na stałe do kalendarza szkoły wpisaliśmy organizowane co roku "Dni Europy", konkursy teatralne w języku angielskim, "Dyktando szkolne", konkurs wiedzy "O patronie szkoły", Turniej Piłki Siatowej o Puchar Dyrektora IV LO.

Zainteresowania sportowe rozwijamy w sekcjach:

• strzeleckiej
  • piłki siatkowej dziewcząt
  • piłki siatkowej chłopców
  • lekkoatletycznej

Zapewniamy:

• opiekę pedagogiczno - psychologiczną
  • zajęcia dla uczniów z dysleksją i dysgrafią
  • pomoc materialną w sytuacjach szczególnie trudnych

A także:

• prowadzimy wymianę młodzieżową z zaprzyjaźnioną szkołą w Niemczech.
  • podjęliśmy współpracę ze szkołą we Francji
  • uczestniczymy w programie SOCRATES COMENIUS.
  • młodzież ma możliwość uczestniczenia w szkolnych wycieczkach zarówno krajowych jak i zagranicznych np. do: Wielkiej Brytanii, Włoch czy Francji.
  • klasy uczestniczą w spływach kajakowych Krutynią.

W lepszym zrozumieniu zagadnień programowych pomagają wycieczki dydaktyczne organizowane w ramach:

• fizyki i astronomii do Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach k. Torunia.
  • geografii i ekonomii na Targi Papierów Wartościowych do Warszawy.
  • języka polskiego do Teatru Wielkiego w Warszawie i Teatru Muzycznego w Gdyni.
  • plastyki na wszystkie wernisaże organizowane przez Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie.

Nie pozostajemy obojętni na pomoc innym:

• włączamy się w akcje organizowane co roku przez PCK.
  • zasilamy co roku konto Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy
  • organizujemy spotkania choinkowe dla dzieci.

Nasi uczniowie za swoją pracę i sukcesy otrzymują:
nagrody i wyróżnienia
stypendia:
- Prezesa Rady Ministrów
- Ministra Edukacji Narodowej
- Prezydenta Miasta Olsztyna
tytuły "PRYMUS INTER PARES"
indeksy na wyższe uczelnie

Oferujemy:

• dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe
  • dwie unowocześnione pracownie komputerowe
  • salę gimnastyczną, siłownię, boiska